احساسات اسب‌ها چگونه است؟

یکی از اتفاقاتی که شاید کمتر کسی به آن فکر کرده باشد این است که آیا اسب ها هم احساسات دارند یا خیر. در این مطلب اسب پرشیا قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که احساسات اسب‌ها چگونه است و آنها از چه طریقی به بروز دادن آن اقدام می‌کنند.
در اسب پرشیا بخوانید: آشنایی با انواع خوراکی و داروهای ممنوعه برای اسب

احساسات اسب‌ها چگونه بروز داده می‌شود؟

به نظر شما احساسات اسب‌ها چگونه است؟ آیا اسب ها دارای احساس هستند و مثلا برای صاحبشان دلتنگ می شوند یا نه؟ جواب این سوال مثبت است. اگر صاحب اسب هستید و با اسب خود تعامل دارید این را از قبل می دانید. وقتی یک اسب صدای سرپرست یا مالک خود را می شنود، سریعاً هیجان زده می شود. فهمیدن شادی اسب آسان است زمانی که از یک غیبت نسبتا طولانی برمیگردید. اما اگر اشک می بینید ، مربوط به غم و اندوه نیست، این ابراز احساسات نیست.

رنگ بندی اسب‌ها چگونه است؟

 احساسات در اسب ها

دانستنی | آیا درد با سرعت اسب رابطه مستقیم دارد؟

چگونه می توانید در مقابل احساسات اسب‌ها محبت خود را به اسب نشان دهید؟

بهترین روشی که می توانید محبت خود را به اسبی که از آن مراقبت می کنید نشان دهید تیمار کردن و نظافت روزانه ی اوست. بعد ، اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی تغذیه می شود و یک بار در روز یک خوراکی تشویقی به او بدهید. از اسب خود بیش از حد کار نکشید و زمانی را نیز صرف شادی و سرگرمی او بکنید. محیطی تمیز و ایمن را برای او فراهم کنید. اطمینان حاصل کنید که از مراقبت های بهداشتی مناسب ، نعل ، دندان و … بهره می برد. مدتی را صرف چراندن اسب خود کنید.

آیا اسب ها نام خود را می شناسند؟

اسب ها صدا و لحن صاحبشان را می شناسند در واقع شاید زمانی که کسی دیگر آن ها را به همان نام صدا کنند متوجه نشوند و این موضوع بیانگر احساسات قوی در آنها است. اسب به طرز عجیبی به صاحب خود علاقه دارد و حتی از این طریق نیز سعی دارد به همه بفهماند که او فقط به صاحب خود توجه می‌کند.

آیا اسب ها شما را به یاد می آورند؟

بله ، اسب ها مردم را به یاد می آورند، به ویژه آن هایی که به خوبی با آن ها رفتار کرده اند. اسب ها همچنین پس از سال ها تمرینات خود را به یاد می آورند. تحقیقات اخیر تأیید کرده است که اسب ها مدت طولانی مردم را به یاد می آورند. حافظه ی خوب صفت ذاتی از جامعه پذیری اسب ها است و اسب ها برای شناختن اسب های گله و سایر موارد تهدید ، به ذهنشان تکیه می کنند. احساسات اسب‌ها حتی به این موارد نیز برمی‌گردد که آنها از این طریق احساساست خود را بروز می‌دهند.

 احساسات در اسب ها

بر طبق تحقیقاتی که محققان انجام داده‌اند مشخص شده است کخ که اسب ها هنگام یادگیری با محرک مثبت بهتر یاد می گیرند و رفتار می کنند و بعدها به یاد می آورند. مطالعات دیگر نشان می دهد که اسب دارای یک حافظه ی بسیار موثر برای هر دو تجربه خوب و بد است. آزمایش نشان داده است که اسب ها می توانند تجربیات گذشته را به یاد بیاورند و به سرعت نسبت به آنها واکنش نشان دهند. البته موضوع شرطی بودن حیوانات و کنترل کردن رفتار آنها به همراه تشویق کردن و یا تنبیه در همه حیوانات وجود دارد و فقط مختص اسب نیست ولی باید بدانید که اسب‌ها همه این مسائل را به خوبی متوجه می‌شوند.

بد نیست بدانید که احساسات اسب‌ها در نژادهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و برخی نژادها احساسات بیشتری را از خود بروز می‌دهند و برخی دیگر به دلیل داشتن کمی غرور بیشتر و یا لجبازی و حتی میزان هوش، این حس را درون خود مخفی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: راه‌های مقابله با گزش حشرات و آسیب به اسب

امیدوار هستیم از خواندن این مطلب لذت برده باشید
شما در اسب پرشیا می‌توانید با اخبار اسب سواری و انواع نکات آموزشی سوارکاری آشنا شوید
همچنین برای شرط بندی مسابقات اسب سواری همراه بتکارت باشید

در اسب پرشیا بخوانید:

این مطالب را نیز ببینید!

درد شکم اسب

درد شکم اسب

درد شکم اسب یکی از موضوعاتی است که باید برای صاحبان اسب مورد اهمیت باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *