چگونگی تغییر جهت حرکت اسب

تغییر جهت حرکت اسب یکی از موضوعاتیست که سوارکاران مبتدی مشکلی زیادی برای یاد گرفتن آن دارند. در این مطلب اسب پرشیا به چگونگی تغییر جهت حرکت اسب می‌پردازیم.

در اسب پرشیا بخوانید: آموزش اسب سواری | آشنایی با یورتمه رفتن اسب

تغییر جهت حرکت اسب به چه صورت است؟

در اسب سواری خیلی روشن شما نمی توانید برای همیشه در یک جهت به حرکت خود ادامه دهید بنابر این هرگاه از حرکت رو به جلو اطمینان پیدا کردید لازم است در محلی تغییر مسیر دهید؛ تا هنگامی که پاها با هم بر روی اسب حرکت کنند، اسب در یک خط مستقیم حرکت خواهد کرد. لذا برای حرکت در گوشه ها و یا گردش ها لازم است اسب محور بدن خود را قوس دهد، بدین منظور دست ها و پاها باید جداگانه استفاده شوند. فشار یک پا در پشت تنگ باعث می شود اسب قسمت خلفی خود را به سمت مخالف حرکت دهد. برای مثال اگر پای راست شما در پشت تنگ فشار آورد، اسب قسمت خلفی بدنش را به سمت چپ حرکت می دهد و بر عکس.

آموزش اسب سواری | چگونه زین مناسب برای اسب انتخاب کنیم؟

تغییر جهت حرکت اسب

نژاد اسب سدلبرد آمریکایی را بیشتر بشناسید

بنابر این برای چرخاندن اسب، یک پا در محل طبیعی خود قرار می گیرد تا اسب کماکان به سمت جلو حرکت کند در حالی که پای دیگر کمی عقب تر از تنگ قرار می گیرد تا قسمت خلفی را کنترل کند. اسب هرگز نباید سریع بچرخد؛ هر چرخش باید به عنوان چرخش بر روی قسمتی از یک دایره تصور شود. بنابراین برای چرخش به سمت راست، دایره ای به سمت راست را در نظر بگیرید و دست و پای راست به عنوان دست و پای داخل عمل می کنند و دست و پای چپ به منزله دست و پای خارج به حساب می آیند.

تغییر جهت حرکت اسب

بیشتر بدانید: رنگ بندی اسب‌ها چگونه است؟

آموزش اسب سواری | لنج کردن اسب به چه شکل است؟

امیدوار هستیم خواندن این مطلب برایتان مفید بوده باشد
برای شرط بندی مسابقات اسب سواری و دیگر مطالب آموزشی با بتکارت همراه باشید

این مطالب را نیز ببینید!

درد شکم اسب

درد شکم اسب

درد شکم اسب یکی از موضوعاتی است که باید برای صاحبان اسب مورد اهمیت باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *