در مورد اسب درمانی چه می‌دانید؟

شاید کمتر کسی در مورد کلمه اسب درمانی شنیده باشد اما علاقه مندان به این حوزه عقیده دارند که اسب درمانی یکی از مهم ترین نکات در مورد اسب است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم شما را با این مقوله جالب آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید:  با ماهیت ورزش اسب سواری آشنا شوید

در دنیای امروز راه و روش های مختلفی در مورد درمان انسان و مشکلاتش مطرح می‌شود و کارشناسان هر روزه ادعا می‌کنند که می‌تواند این راه ها مؤثر باشد. اسب درمانی مثل موسیقی درمانی یکی از شیوه‌های بسیار متعددی است که براي بیماران روانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال یک روش به این گونه مطرح شده است که در این طرح پیاده سازی اسب درمانی ، از اسب در درمان برخی از ضعف‌های بدن انسان استفاده می‌شود؛ البته اسب باید تربیت شده باشد و راه رفتن را به صورت اصولی پیاده کند.

البته افرادی نیز حدود سه تا پنج نفر لازم است کنار اسب باشند تا از هر لحاظی بتوانند شخص و اسب را کنترل نمایند. و در صورتی که شخص مشکل جسمی و یا روحی دارد، به بیمار برای سوارشدن بر اسب کمک ‌کنند تا نرمش‌های خاصی را سوار بر اسب انجام دهد که به افزایش تعادل و کنترل بر قسمت‌های مختلف بدن و رفع مشکلات روحی منجر می‌‌شود و به مرور زمان حتی همین سوار شدن بر اسب نیز به بهبود او کمک خواهد کرد.

در اسب پرشیا بخوانید: تاریخچه مسابقات اسب سواری

کارشناسان، اعتیاد به اینترنت را یک بیماري می‌دانند و تلاش‌های زيادي را براي درمان این بیماري به عمل آورده اند. اخیرا در کره جنوبی، کشوری که یکی از بيش ترین کاربران اینترنت و بالطبع معتادان به آن را دارد، اقدام جالبی براي برخورد با این پدیده انجام گردیده است و آن اسب درمانی معتادان به اینترنت است. روش نوین “اسب درمانی” نمرات خوبی را در اجرای آزمایشی گرفته و در صورت توجه مسئولان و استمرار پیشرفت‌های علمی در این حوزه می‌تواند نقش مهمی را در آینده درمانی کشورهای مختلف ایفا نماید.

اسب درمانی

همان طور که در راستای مطالب آموزشی اسب سواری گفتیم رفتار متقابل انسان و اسب لازمه اول آموزش اسب سواری است و بدون جلب اعتماد و رابطه خوب دو طرفه این آموزش امکان پذیر نخواهد بود و گفتیم این که شما صرفا به اسم اسب سواری علاقه مند باشید یا به عنوان یک بیننده این ورزش برای شما جذاب باشد، در اسب سواری کافی نیست چرا که در ابتدای راه یک شخص برای این که آموزش‌های خود در حوزه اسب سواری را آغاز کند، در ابتدا باید بررسی کند که آیا می‌تواند با حیوانی همانند اسب ارتباط عاطفی لازم را برقرار کند یا خیر.

این مطلب دقیقا می‌تواند به شما کمک کند که چگونه می‌توان از طریق علاقه به اسب و یادگیری این رشته ورزشی به روحیه خود کمک کرد.

این اتفاق در مورد بچه ها هم کاربرد دارد و این سوارکاری می‌تواند اعتماد به نفس بچه ها را بالا ببرد زيرا بچه ها متوجه این امر میشوند که می‌توانند تنها افسار حیوان را در اختیار بگیرند و وی را کنترل می‌‌کنند. پژوهش های نشان داده اند با کمک اسب می‌توان توجه و تمرکز را بالا برد.

اسب حیوان با هوشی است براي پیدا کردن جهت و به عشق دنبال سوارکارش می‌رود. آن ها با کوچکترین حرکت سوارشان با حس وی هماهنگ می‌شوند سوارکار نمی‌تواند هیچ چیز را از اسبش دور کند. اسب‌ها می‌توانند بگویند آیا شما هیجان زده ، عصبی یا شادمان هستید. کودکی که عدم تمرکز دارد هنگامی که سوار اسب می‌شود براي کنترل اسب بالاجبار مجبور به جمع کردن حواس می‌شود.

اسب درمانی

شاید در نظر شما داشتن ارتباط عاطفی با اسب چندان لازم نباشد، ولی ما به شما می‌گوییم که سخت در اشتباه هستید چرا که اسب احساسات یک انسان را حس می‌کند و میزان فرمان برداری و یا دستور پذیری او از انسان، از طریق علاقه و رابطه عاطفی با صاحبش صورت می‌پذیرد و در صورت اعتماد به صاحبش است که فرمان‌های او را اجرا می‌کند.

اسب ها می‌توانند در مورد حس های انسانی هم بسیار کمک کنند چرا که آنها همان هیجانات و عواطفی را از خود بروز می‌دهند که از ما دریافت نموده اند . آنها حیواناتی اجتماعي هستند که متعلق به گله و شکارند. به همین علت، احساسات و عواطفی قوی دارند که از آن به عنوان ابزاری براي ماندن در میان گله استفاده می‌کنند.

آموزش اسب سواری | آیا شرط بندی اسب سواری حرام است؟

این مطالب را نیز ببینید!

آزمایش خون اسب

همه چیز در مورد آزمایش خون اسب

یکی از موضوعاتی که در مسابقات اسب سواری و بعد از آن مورد بحث سوارکاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *